Севиля победи Реал (Мадрид) с 3:2

Андалусци победиха „кралския” клуб и излязоха седми

Севиля победи у дома Реал (Мадрид) с 3:2 в отложена среща от 34-ия кръг  на испанската Примера дивисион и се изкачи на седма позиция във временното класиране.
Уисам Бен Йедер (26) изведе домакините напред в резултата, а в края на първата част мексиканецът Мигел Лаюн (45) удвои преднина на андалусци след пас на Н’Зонзи.
Гостите играха с голяма час от резервите си, а в 58-ата минута Серхио Рамос пропусна дузпа. В 84-ата минута той се превърна в още по-голям грешник, след като си вкара автогол и направи аванса на севилци класически. Появилият се като резерва Борха Майорал (87) намали след подаване на Марко Асенсио, а в последните секудни Серхио Рамос (90+5-дузпа) се реваншира за първия си пропуск от бялата точка и автогола, оформяйки крайния резултат.
След победата си Севиля задмина Хетафе на седмата позиция и има две точки аванс пред него. Реал остава трети със 72 точки и пропусна шанс да се изравни с градския съперник Атлетико, който е втори с три точки повече.