Севиля разби Акхисарспор с 6:0

Андалусците бяха пълни господари на терена на своя „Рамон Санчес Писхуан“ и забавляваха феновете си

Севиля размаза у дома турския Акхисарспор с 6:0 в среща от третия кръг на група „J“ в Лига Европа.
Андалусците бяха пълни господари на терена на своя „Рамон Санчес Писхуан“ и забавляваха феновете си. Роке Меса (7) откри головата фиеста след пас на Луис Муриел. Пабло Сарабия (9-дузпа) удвои аванса на домакините, а в 35-ата минута сърбинът Милан Лукач си вкара автогол.
След почивката Луис Муриел (50), Куинси Промес (60) и Габриел Меркадо (67) довършиха съперника.
В другата среща от групата Стандард (Лиеж) обърна гостуващия Краснодар с 2:1. Гостите от Русия поведоха с гол на Ари (39) след асистенция на Серей Петров, но след почивката Ренауд Емонд (47) изравни, а в последните секунди Константинос Лайфис (90+3) донесе трите точки за белгийския тим.
След резултатите от този кръг Севиля, Краснодар и Стандард (Лиеж) имат по 6 точки, като само головата разлика ги разделя в тази последователност. Акхисарспор е изявеният аутсайдер в групата без нито една спечелена точка.