Севиля разби Депортиво (Ла Коруня) с 4:2

Претендентът за медали удари Депортиво

7 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Севиля победи Депортиво (Ла Коруня) с 4:2 в мач от 31-ия кръг на испанската Примера дивисион.Възпитаниците на треньора Хорхе Сампаоли нямаха пълен успех от началото на март месец, но откриха резултата още в първата минута, когато точен бе Стеван Йоветич. Отговорът на гостите не закъсня и само 3 минути по-късно Гаел Какута изравни - 1:1.В 9-ата пък Пабло Сарабиа отново даде аванс на домакините, но в 25-ата пак Какута възстанови равенството - 2:2. Малко преди това Хуанфран получи контузия и бе заменен. В 32-ата минута Сарабиа асистира на Карлос Кореа и той за трети път изведе Севиля напред в резултата - 3:2. Крайното 4:2 пък оформи резервата Висам бен Йедер в 88-ата минута. Севиля вече има 61 точки и запазва четвъртата си позиция, изоставайки само с една от третия Атлетико (Мадрид). Депортиво е на 11-о място с 28 точки