Севиля разби Стандарт (Лиеж)  с 5:1

Голова вихрушка на "Рамон Санчес Писхуан"

5 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Севиля стартира с категоричен успех тазгодишното издание на Лига Европа. Андалуският тим размаза с 5:1 Стандарт (Лиеж) и даде заявка за ново силно представяне в турнира, в който по традиция играят много успешно.
Точни за испанците бяха Евер Банега (8 и 74 - дузпа), Франко Васкес(41) и Висам Бен Йедер (49 и 70). За белгийците се разписа Дженепо (39).
Момчетата на Пабло Мачин взеха аванс след първото полувреме с двете си единствени голови възможности. В осмата минута Евер Банега вкара красиво попадение от пряк свободен удар. Аржентинецът прехвърли стената и матира вратаря на гостите - 1:0. В 39-ата Дженепо изравни за белгийците, след като беше оставен сам на втора греда. Две минути по-късно Франко Васкес реализира с далечен изстрел за 2:1.
След почивката севилци се развихриха. В 49-ата андалуският тим вкара за 3:1 след точно насочване на Висам Бен Йедер. Испанците удариха на контраатака, топката беше центрирана между вратаря и защитниците, стражът се поколеба дали да излезе и Бен Йедер се възползва от колебанието, за да се разпише отблизо. В 70-ата Банега открадна топката и намери в дълбочина Бен Йедер, който отбеляза сам срещу вратаря - 4:1. В 74-ата Мудо Васкес беше спънат в наказателното поле и Банега вкара от дузпа за 5:1.