Севиля се спаси в края

Андалусци завършиха 1:1 при визитата си на Леганес

Леганес изтърва победата срещу Севиля в края и двата тима завършиха 1:1 в мача си от 17-ия кръг на испанската Примера дивисион.
Микел Весга (5) рано даде преднина на домакините след асистенция на Ниом. Леганес отправи повече на брой удари през мача, но андалусци имаха превес във владеенето на топката, а усилията им за изравняване на резултата се увенчаха с успех в добавеното време. Уисам Бен Йедер (90+1) донесе точката за севилци след пас на Роке Меса. Гостите играха цяло второ полувреме в намален състав, след като Васкес получи директен червен картон в добавеното време на първата част.
След третото си поредно реми Леганес е 16-и с 19 точки. Севиля е без загуба от осем кръга (4 победи и 4 равенства) и заема трета позиция с 32 точки, изоставайки вече на две от втория Атлетико, както и на пет от лидера Барселона.