Севиля спретна спектакъл срещу Ливърпул

Севиля шокира Ливърпул

Ливърпул пропусна възможността да се класира за елиминациите на Шампионската лига още днес, след като пропиля аванс от три гола и в крайна сметка завърши 3:3 със Севиля на "Рамон Санчес Писхуан". Така мърсисайдци отново не успяха да вземат реванш от андалусийци за загубата във финала за Лига Европа през 2016-а и изпусната победа на "Анфийлд" през септември. Гостите смятаха, че са решили всичко в своя полза до 30-ата минута, когато вече водеха с 3:0 след два гола на Роберто Фирмино (2', 30') и един на Садио Мане (22'). След почивката обаче Висам Бен Йедер (51' и 60'-дузпа) върна Севиля в мача с две бързи попадения, за които голям принос имаше Алберто Морено. В добавеното време Гуидо Писаро изравни резултата след корнер пред вратата на Лорис Куриус.