Шалке 04 победи РБ Лайпциг с 2:0

„Миньорите” сразиха РБ Лайпциг с 2:0 в Гелзенкирхен

7 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Шалке 04 победи РазенБалшпорт Лайпциг с 2:0 в късния съботен мач от първия кръг на германската Бундеслига.
Под ръководството на новия си треньор Доменико Тедеско „миньоите” играха изключително ефективно. В 43-ата минута Франко ди Санто спечели дузпа, реализирана от Набил Бенталеб за 1:0.
След почивката в 73-ата минута Йевген Коноплянка се разписа след контраатака за 2:0. В последните секунди на срещата пък Даниел Калиджури удари греда.
В следващия кръг „червените бикове” са домакини на Фрайбург, а „кралскосините” ще гостуват на завърналия се в елита Хановер.