Шалке и Порто стиснаха ръце за по точка

Този път зад топката застана Отавио и не сбърка и така оформи крайното 1:1

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Отборите на Шалке 04 и Порто завършиха наравно 1:1 на старта на Шампионската лига. В мача от Група “D” на надпреварата двата тима предложиха много битка по терена и интересните положения пред двете врати, въпреки двата гола, не бяха особено много. Все пак гостите от Португалия могат да съжаляват повече, че не си тръгнаха с три точки, тъй като пред първата част пропуснаха дузпа. Попаденията паднаха след почивката, като първо Бреел Емболо откри за домакините, а Отавио изравни от бялата точка.
В началото на първата част се случи най-интересното нещо преди почивката. В 12-ата минута Налдо игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа в полза на “драконите”. Зад топката застана Алекс Телес, но вратарят на домакините Ралф Феерман отрази удара му. В следващите минути двата тима се отдадоха на борба в средата на терена.
Втората част започна като края на първата, но в средата на полувремето играта се раздвижи. Така в 64-ата минута Шалке издебна своя момент и след скоростна контраатака Уестън Маккени изведе Емболо на чиста позиция, който някак успя да прокара топката във вратата покрай защитници и вратари. След гола Порто се активизра и успя да стигне до нова дузпа, като отново извършител на нарушението бе Налдо. Този път зад топката застана Отавио и не сбърка и така оформи крайното 1:1.