Шок и провал за Реал в последните секунди

Алавес излъга "кралския" клуб и се изравни по точни с него и Барселона

Кризата в Реал (Мадрид) не спира и тимът записа четвърти пореден мач без успех във всички турнири, след като загуби с 0:1 при визитата си на Алавес в среща от осмия кръг на испанската Примера дивисион.
„Кралският“ клуб разочарова за пореден път с играта си, въпреки че имаше превъзходство през първата част и редица пропуски направиха Карим Бензема, Себайос и Гарет Бейл.
На почивката Мариано Диас замени статичния Бензема, но и това не помогна на гостите, както и влизането в игра на Асенсио, който бе оставен на пейката в началото. Каземиро и Бейл пропиляха най-добрите възможности за „белия балет“, за да се стигна до последните секунди, когато резервата Ману Гарсия (90+5) донесе трите точки за домакините.
След втората си загуба за сезона Реал е втори с 14 точки. Алавес събра също 14 точки, но остава на третото място.