Слабак шокира Барселона за две минути

Леганес нанесе първо поражение на каталунците в Примера дивисион

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Спечелилият само точка в първите си пет мача от шампионата Леганес сензационно обърна у дома шампиона Барселона с 2:1 в среща от междинния шести кръг в Примера дивисион и му нанесе първа загуба сезона. Филипе Коутиньо (12) даде преднина на гостите, но домакините ги шокираха с две попадения за по-малко от 120 секунди, дело на Набил Ел Зар (52) и Оскар Родригес (53). Това бе втора поредна издънка за каталунците след равенството 2:2 с Жирона на "Камп Ноу" преди няколко дни.
Мунир Ел Хадади зае мястото в центъра на атаката на каталунците и си партнираше с Лионел Меси и Усман Дембеле поне до 61-ата минута, когато Луис Суарес го замени.
Каталунците имаха инициативата на "Бутарке", както се очаква и да бъде в повечето им срещи, а Филипе Коутиньо (12) ги изведе напред в резултата след асистенция на Лионел Меси, който направи впечатляващ пробив преди паса си. Пет минути след това Меси прати топката в дясната сглобка на вратата на съперника. Пет минути преди края на първата част Рубен Перес изрита грубо Меси под коляното и получи жълт картон, аржентинецът притесни феновете си, превивайки се на терена, но все пак се изправи и продължи игра.
Истински шок последва за каталунците в началото на втората част, след като за по-малко от 120 секунди домакините направиха пълен обрат. Набил Ел Зар (52) се разписа след центриране на Оскар Родригес, а Серхи Роберто покри засадата. При следващата си атака Леганес стигна и до втори гол. Жерард Пике сгреши и подаде на крака на Оскар Родригес (53), който веднага шутира и преодоля Тер Щеген за 2:1.
Ернесто Валверде пусна в игра Луис Суарес, а след това бразилския нападател Малком и Жорди Алба, но и не те помогнаха на гостите да изострят атаките си и да стигнат до изравнителен гол. Десет минути преди края Коутиньо овладя в наказателното поле и шутира, а вратарят  Куеяр направи страхотно спасяване и при добавката на Иван Ракитич след това.
Леганес оцеля на натиска на каталунците в заключителните минути и записа първа победа за сезона, като със своите 4 точки е точно над чертата, заемайки 17-а позиция. Барса засега остава лидер преди визитата на Реал (Марид) в Севиля.