Славия победи Септември с 3:0

"Белите" отказаха своя съперник още в началото

Славия победи клетия Септември на стадион "Васил Левски" с 3:0 в среща от 12-ия кръг на Първа лига. За успеха на "белите" се разписаха Бенга с автогол (2), Мицански (4) и Георги Йомов (62). За "виненочервените" пък се разписа Ишмаел Байду в последните секунди на двубоя.
Славия на практика реши срещата още в първите няколко минути, като във 2-ата минута Александру Бенга си заби нелеп автогол, а 2 по-късно Мицански вкара нов гол за "белите" със силен удар от въздуха.
Домакините продължиха в същото темпо, създавайки положение след положение, но трети гол през първата част не падна.
Второто полувреме започна както и първото - с натиск на "белите", а попадението не закъсня, след като в 62-ата минута Георги Йомов отбеляза след прекрасно центриране на Илиан Мицански.
Септември все пак опита да отбележи почетно попадение до края срещата и стигна до такова чак в последните секунди на срещата, като автор на попадението бе Ишмаел Байду, оформил крайното 3:1.
Така Славия събира 16 точки и вече е седми. Септември пък е на предпоследното място с едва 4 пункта от 12 кръга.