Славия продължава за Купата

"Белите" елиминираха Локомотив (Пловдив) след продължения

Славия се класира на 1/4-финалите в турнира за Купата на България. "Белите" постигнаха драматичен успех с 2:1 над Локомотив (Пловдив) след продължения. Играчите на Златомир Загорчич поведоха в резултата след гол на Шикози Мба в 35-ата минута, "смърфовете" изравниха чрез Веселин Марчев в 60-ата, а в герой за домакините се превърна Галин Иванов, който отбеляза в 118-ата.
Първото попадение падна в 35-ата минута, когато гредата първоначално спаси гостите след шут на Емил Мартинов, но последва меле, a кълбото попадна в Мба, който направи 1:0. При този резултат завърши първата част.
Второто полувреме започна по-добре за играчите на Воин Войнов и логично в 60-ата минута Веселин Марчев изравни резултата. Техничният футболист разстреля младия Антониос Стергиакис за 1:1.
В края на срещата двата тима опитаха да стигнат до победата, но нов гол не падна и последваха продължения.
В 118-ата минута Галин Иванов се превърна в герой за Славия. Иван Минчев шутира, Мори Диао спаси, но при добавката Иванов класира Славия за 1/4-финалите.