Славия с важна стъпка към оцеляването

Ивайло Димитров уби домакините с два гола

Славия се спаси на практика от изпадане от Първа лига. "Белите" победиха Локомотив (Горна Оряховица) с 3:0 като гост в първа среща от полуфиналния плейаут за оставане и си осигуриха комфортен аванс преди реванша у дома. Цяло чудо трябва да стане, най-старият столичен отбор да се срине във Втора лига.Това беше и победен дебют за новия старши треньор на Славия Златомир Загорчич. В герой на мача се превърна Ивайло Димитров, който заби два от головете.
След силно начало „белите“ отстъпиха инициативата на домакините към 15-ата минута. Момчетатана треньора Александър Димитров обаче така и не успяха да създадат реално голово положение пред вратата на Георги Петков. В редките моменти, когато беше застрашен, ветеранът се намесваше авторитетно.
В 7-ата минута гол за Славия не беше зачетен заради засада на Сердеров. В 20-ата апасен удар на Стефан Велев прелетя покрай вратата на домакините. Секунди преди почивката Минчев проби отляво и центрира отлично в пеналта на домакините. Ивайло Димитров засече с глава и опъна мрежата за 0:1. В 49-ата минута Владислав Узунов опита топовен изстрел отдалеч, Петков с котешки рефлекс изби в корнер. Девет минути по-късно гостите покачиха резултата. Сердер Сердеров с плътен шут от границата на наказателното поле простреля безпомощния Банков за 0:2!
В 63-ата минута нов гол отчая съвсем Локомотив. Петко Христов изведе с перфектен пас Димитров зад защитата на Локомотив. Косъма с левия крак хладнокръвно стреля покрай Банков за 0:3.
Реваншът е на 22 май на Националния стадион "Васил Левски".