Словакия победи Малта с  3:1

Словакия заема второ място в класирането в групата с 9 точки

7 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Словакия не допусна изненада при гостуването си на Малта в мач от квалификационна Група "F" за Мондиал 2018. Марек Хамшик и компания спечелиха с 3:1. Още във втората минута Владимир Вайс с прекрасен изстрел от дъгата на наказателното поле след отлична атака на гостите даде аванс на словаците в резултата. Грешка в отбраната на гостите обаче позволи на Жан Фаруджа да излезе очи в очи със стража на Словакия и да изравни резултата в 14-ата минута. В 41-ата минута Ян Грегус отново даде преднина на Словакия, а в 84-ата минута Адам Немец реализира третото попадение за гостите. И двата тима завършиха с по 10 души на терена. За втори жълт картон първо бе изгонен авторът на гола за Малта Фаруджа в 79-ата минута. В добавеното време втори жълт картон получи и Немец.Словакия заема второ място в класирането в групата с 9 точки. Малта е на последното шесто място без точки, а лидер е Англия с 13 точки.