Спартак (Москва) и Марибор завършиха наравно 1:1

Руският шампион спечели само точка срещу Марибор и намали шансовете си за 1/8-финалите

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Ивелин Попов започна като титуляр за Спартак (Москва) при равенството 1:1 у дома срещу словенския първенец Марибор в среща от петия кръг на група „Е” в Шампионската лига. Тази издънка намали шансовете на руския шампион за класиране на 1/8-финалите в турнира.
Българският национал остана на терена до 63-ата минута, когато на негово място в игра влезе парагваецът Лоренцо Мелгарехо. Именно този Мелгарехо асистира на Зе Луиш (82), който изведе домакините напред в резултата, след като те доминираха през цялото време до този момент. Пет минути преди това Зе Луиш бе направил непростим пропуск след удар с глава.
До края на мача руският шампион се дръпна в защита и сгреши фатално. В добавеното време Ясмин Мешанович (90+2) донесе точка за гостите след асистенция на Маркос Таварес.
Равенството не е от полза за нито един от двата тима. Спартак остава трети с 6 точки преди другия мач от групата между Севиля и Ливърпул, които имат съответно 7 и 8 точки. Марибор е последен с втората си спечелена точка в тази група. В последния кръг Спартак гостува на Ливърпул, а Марибор е домакин на Севиля.