Спортинг (Лисабон) победи Стяуа с 5:1

До края гостите се забавляваха и стигнаха и до още два гола

Спортинг (Лисабон) се класира по абсолютно убедителен начин в групите на Шампионската лига. Лисабонските "лъвове" надиграха с 5:1 Стяуа в мача-реванш между двата тима в Букурещ. Първата среща в Португалия завърши без победител - 0:0, така че днешния успех бе повече от достатъчен на гостите да се доберат до мечтаните групи и до големите пари. Точни за успеха на Спортигн бяха Сейду Думбия в 13-ата, Маркос Акуня в 60-ата, Желсон Мартинш в 64-ата1, Бас Дост в 75-ата и Родриго Баталя в 88-ата минута. Почетното попадение за домакините бе отбелязано от Жуниор Мараняо в 20-ата минута.Спортинг започна мача по-активно и логично успя и да открие резултата. В 13-ата минута един дълъг тъч в наказателтото поле обърка защитата на домакините, Жереми Матийо с глава продължи за Акуня, който свали към Думбия, а сенегалецът отбеляза за 0:1.Играчите на Стяуа обаче успяха да реагират сравнително бързо на негативната ситуация и в 20-ата минута удар на Алибек бе спасен от вратаря, но при добавката Жуниор Мараняо вкара в опразнената врата.В началото на втората част Стяуа дори стоеше малко по-добре, но в 60-ата минута румънците бяха матирани, след като Акуня получи страхотен извеждащ пас, успя да преодолее вратаря и да вкара в опразнената врата за 1:2.В 64-ата минута надеждите на домакините окончателно бяха убити с трети гол в тяхната врата. Желсон Мартинш бе намерен пред наказателното поле, освободи си пространство и с удар по земя вкара за 1:3.До края гостите се забавляваха и стигнаха и до още два гола. Първо в 75-ата минута те организираха бърза контраатака, Мартинш изведе Бас Дост в наказателното поле и той не сгреши. В 88-ата минута Коентрао центрира за Дост, чийто удар бе спасен, но при добавката Баталя вкара отблизо за крайното 1:5.