Страхотен мач и трудна победа за Милан над Киево

"Росонерите" пропуснаха и дузпа в последните секунди

Милан стигна до труден, но важен успех в преследването на място в зона "Шампионска лига". "Росонерите" се наложиха с 3:2 над Киево в среща от кръга на Серия А. Футболистите на треньора Дженаро Гатузо стигнаха трудно до триумфа, след като на полувремето губеха с 1:2В 10-ата минута Франк Кеси проби отдясно и пусна добър, но вратарят изби. Топката все пак до непокрития във вратарското поле Хакан Чалханоглу и той откри резултата с един от най-лесните си голове. В 33-ата минута Киево изненада домакините и изравни резултата. Мариуш Степински получи пас успоредно на голлинията и отклони топката във вратата - 1:1.Само минута по-късно гостите отбелязаха още един гол. Роберто Инглезе се добра до топката в пеналтерията и с мощен удар по диагонал опъна мрежата зад гърба на Джанлуиджи Донарума. В 53-ата минута Лукас Билия отправи страховит удар от границата на наказателното поле, който се отклони от гредата, а при добавката Кутроне опъна мрежата - 2:2.В 82-ата минута Андре Силва се възползва от разбъркване в наказателното поле след центриране от корнер и от близка дистанция прати топката във вратата, фиксирайки крайния резултат. В добавеното време на срещата футболистите на Милан получиха дузпа. Ненад Томович игра с ръка в наказателното поле, а от бялата точка Франк Кеси пропусна.