Страсбург и Олимпик Марсилия завършиха наравно 3:3

Страсбург от своя страна е предпоследен с едва шест точки в актива си

Страсбург и Олимпик Марсилия завършиха наравно 3:3 в мач от деветия кръг на Лига 1. Срещата бе изпълнена с множество обрати, като в крайна сметка гостите стигнаха до точката две минути преди края.Резултатът бе открит от Димитри Пайе в петата минута, но в 31-ата Жан Аолу изравни за новаците в елита. В началото на втората част Бакари Коне си отбеляза автогол и даде нова преднина на Марсилия. Скоро обаче бранителят се реваншира с гол в правилната врата за 2:2. В 74-ата минута Димитри Лиенар направи 3:2 в полза на Страсбург, преди да се стигне до 88-ата минута, когато Костас Митроглу отбеляза последния гол в срещата за крайното 3:3.По този начин Марсилия пропусна възможността да се изравни на втората позиция с Монако и остава четвърти със 17 точки. Страсбург от своя страна е предпоследен с едва шест точки в актива си.