Страсбург победи ПСЖ с2:1

Страсбург се наложи с 2:1 над "милионерите"

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Страсбург поднесе сензацията в 16-ия кръг на Лига 1, след като се наложи с 2:1 като домакин на ПСЖ, нанасяйки първа загуба на "милионерите" от началото на френския шампионат.
Домакините излязоха напред в резултата още в 13-ата минута, когато Да Коста се разписа с глава, засичайки центриране от фаул.
Малко преди края на първата част ПСЖ изравни чрез Мбапе. Младата звезда на световния футбол вкара отблизо след пас на Рабио.
В 65-ата минута Страсбург отново поведе. Точен с хубав удар от дистанция бе Баокен. До края парижани опитаха да стигнат поне до равенството, но така и не съумяха да пробият защитата на домакините и инкасираха първо поражение.
Във временното класиране Страсбург е 14-и с 18 точки, докато ПСЖ е на върха в класирането с 41, на 10 пред втория Марсилия.