Торино надви Удинезе с 1:0

Торино в трети пореден мач не допуска гол във вратата си и вече заема осмо място в класирането с 34 точки

Торино се наложи с 1:0 над гостувалия Удинезе в мач от 23-ия кръг на Серия “А”. Автор на единственото попадение в двубоя стана Ола Аина в 31-ата минута, когато изпрати топката във вратата на гостите от Удине с глава.В 75-ата минута Салваторе Сиригу спаси дузпа, изпълнена от Родриго де Паул. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Кофи Джиджи срещу Стефано Окака.
Минута преди края Стефано Окака изравни за гостите, но след консултация със системата ВАР реферът Марко Гуида отмени попадението поради нерегламентирана позиция на резервата Кевин Лазаня.  Дълбоко в 10-минутното добавено време Себастиан Де Майо от Удинезе получи втори жълт картон и бе отстранен от игра.Торино в трети пореден мач не допуска гол във вратата си и вече заема осмо място в класирането с 34 точки. Удинезе се намира на 16-а позиция с 19 точки.