Тотнъм и Гент завършиха наравно  2:2

С човек по-малко "шпорите" стигнаха само до 2:2 срещу Гент, Хари Кейн си вкара автогол

Тотнъм и Гент завършиха 2:2 на „Уембли” в реванша си от 1/16-финалите на Лига Европа. Така с общ резултат 3:2 „бизоните” от Белгия елиминираха „шпорите” и продължават в следващата фаза.
Срещата започна прекрасно за лондончани с попадение на датския национал Кристиан Ериксен (10) след асистенция на Ерик Дайър. Деле Али, Уокър и Вертонген не се възползваха от добрите възможности, които имаха след това да удвоят аванса на „порите”. Десет минути след гола голмайсторът на домакините Хари Кейн си отбеляза автогол с глава след центриране от ъглов удар и опит да изчисти топката.
Домакините имаха преимущество във владеенето на топката, но не създаваха сериозни положения, а пет минути преди почивката останаха в намален състав. Деле Али влезе опасно в краката на Деягере и получи директен червен картон.
През втората част с човек по-малко на терена „шпорите” бяха по-активни и отново поведоха с попадение  на Виктор Уаняма (61) след удар от далечна дистанция. „Бизоните” обаче сложиха точка на спора с гола на Жереми Пербе (82) след центриране на Кулибали отляво.
Така Гент се класира за 1/8-финалите и спокойно очаква следващия си съперник.