Тотнъм и Уест Хям завършиха наравно 1:1

"Шпорите" с късен изравнителен гол срещу Уест Хям

6 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Тотнъм изненадващо завърши 1:1 с градския съперник Уест Хям на „Уембли” в отложено лондонско дерби от 21-и кръг на английската Висша лига. Педро Нианг (70) вкара гол за "чуковете", а Хьон Мин Сон (84) изравни за "шпорите".
Срещата започна равностойно без сериозно опасности пред двете врати. В 16-ата минута топката влезе във вратата на „чуковете”, след като Хари Кейн принуди защитник да си вкара автогол. Попадението обаче беше отменено заради засада. Лека полека „шпорите” наложиха натиск и вратарят Адриан се намеси решително след удари на Кейн и Кристиан Ериксен.
След почивката Тотнъм продължи да играе по-активно и в 55-ата минута Деле Али падна в наказателното поле, но не получи дузпа. „Чуковете” разчитаха на контраатаки, но с тях не успяваха да застрашат вратата на домакините.
Напълно изненадващо в 70-ата минута Уест Хям поведе с гол на Педро Обианг, който получи топката от аржентинеца Мануел Лансини и с далечен удар преодоля Юго Лорис. Тотнъм натисна в заключителните минути и кореецът Хьон Мин Сон (84) оформи крайния резултат.
След равенството Уест Хям излезе на 15-а позиция с 22 точки. Тотнъм остава пети с 41 точки и на 3 зад четвъртия Ливърпул.