Тотнъм изхвърли Арсенал и е на 1/2-финал

„Шпорите“ удариха големия съперник на неговия стадион

5 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Арсенал загуби като домакин от Тотнъм с 0:2 и отпадна на 1/4-финалите в турнира за Купата на Лигата. Хьон Мин Сон (20) и Деле Али (59) вкараха головете за „шпорите“, които продължават към 1/2-финалите на надпреварата.
Гостите започнаха без голямата си звезда Хари Кейн, който се появи в игра след почивката в 58-ата минута на мястото на Лукас Моура. Въпреки това те успяха да поведат с първата си по-сериозна ситуация в мача. В 20-ата минута Деле Али асистира на Хьон Мин Сон, който се откъсна от защитниците и със силен удар даде преднина на „шпорите“. Десет минути след това Муса Сисоко можеше да удвои аванса им, но шутира над вратата. Арсенал се посъбуди едва в края на полувремето и две минути преди края му удар на Аарън Рамзи беше избит от Газанига, след което топката срещна гредата.
След почивката Тотнъм нанесе втори удар в 59-ата минута, когато влезлият секунди по-рано от резервната скамейка Хари Кейн подаде към Деле Али, който прехвърли Чех за 0:2. „Топчиите“ се опитаха да отвърнат веднага и две минути след това появилият се малко по-рано в игра Александре Лаказет нацели гредата. Домакините натискаха, но без успех, а в 83-ата минута Кристиан Ериксен шутира силно от границата на наказателното поле и Чех изби топката в корнер. До края на мача усилията на „артилеристите“ не дадоха резултат и те завършиха срещата без гол, отпадайки от турнира.
Тотнъм се присъедини на 1/2-финалите към Манчестър Сити, Бъртън и Челси.