Тотнъм надви Брайтън с 2:1

"Шпорите" се върнаха на победния път

Тотнъм се върна на пътя на победите, след като надви с 2:1 Брайтън като гост. "Шпорите" бяха в серия от три поредни загуби преди този мач.
Точни за гостите от Лондон бяха Хари Кейн (42) и Ерик Ламела (76). В добавеното време на мача Антони Нокер върна интригата, но "чайките" нямаха сили за повече.
С този успех "шпорите" изпревариха Манчестър Юнайтед и излязоха на пето място във временното класиране.
В 40-ата минута Киърън Трипиър изпълни пряк свободен удар. Топката срещна ръката на Глен Мъри, който бе част от стената на "чайките". Главният рефер Крис Кеванаг посочи бялата точка, а Хари Кейн изпълни безкомпромисно дузпата в 42-рата минута, давайки преднина на гостите.
В 76-ата минута Ерик Ламела, който замени Сон четири минути преди това, успокои гостите с втори гол. Аржентинецът изнесе на скорост през центъра, след което пусна към Моура, който продължи за Роуз. Левият бек центрира по земя към наказателното поле, където вече се бе пласирал Ламела и засече от движение с левия крак, пращайки топката в ъгъла.
В добавеното време Хари Кейн пропусна добра възможност за нов гол, а секунди след това Антони Нокер намали резултата, след като получи от Дъфи, финтира Роуз и стреля силно в далечния ъгъл, оформяйки крайния резултат.