Тотнъм надви Стоук Сити с 2:1

Датчанинът герой за "шпорите"

Тотнъм спечели визитата си на Стоук Сити с 2:1. А две попадения за успеха вкара Кристиан Ериксен.
Срещата започна добре за домакините, които пропуснаха да открият резултата на два пъти, като с пропуски се отчете Маме Бирам Диуф.
В 24-ата минута на срещата Сон бе близо да вкара за Тотнъм, но Джак Бътланд се намеси по прекрасен начин.
Така двата отбора се оттеглиха при резултат 0:0 на почивката.
Второто полувреме започна по прекрасен начин за "шпорите", които откриха в 52-ата минута, когато Кристиан Ериксен вкара чудесно попадение след асистенция на Деле Али - 0:1.
Отговорът на "грънчарите" не закъсня, като те изравниха само 5 минути по-късно, когато Маме Диуф се възползва от груба грешка на вратаря Уго Лорис - 1:1.
В 63-ата минута Тотнъм отново бе напред в резултата, а голмайстор бе Кристиан Ериксен. Халфът центрира от пряк свободен удар, никой не успя да засече топката, а тя влезе директно във вратата на Джак Бътланд - 1:2.
Джердан Шакири бе близо до изравняване на резултата в 82-ата минута, когато след шут от свободен удар топката премина малко над напречната греда.
В последните минути Стоук опита да изравни, но "шпорите" съумяха да удържат своята преднина, за да триумфират в срещата.
След успеха Тотнъм изравнява Ливърпул на второто място с 67 точки, като "шпорите" са с мач по-малко, докато "грънчарите" остават на предпоследното място в класирането с 27 пункта.