Тотнъм пак се издъни за ФА Къп и си усложни задачата

Рочдейл измъкна 2:2 у дома срещу "шпорите" в 1/8-финален сблъсък от турнира ФА Къп

6 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Тимът от трета дивизия Рочдейл шокира у дома Тотнъм с изравнителен гол в добавеното време за 2:2 в 1/8-финалния сблъсък помежду от турнира за Купата на Англия – ФА Къп. Така двата тима ще трябва да преиграват на „Уембли”, за да определят кой от тях ще се класира за 1/4-финалите.
Домакините изненадващо поведоха след контраатака в края на първата част, когато Йън Хендерсън (45) получи пас от Канът, измъкна се от засадата и сам срещу вратаря Мишел Ворм реализира за 1:0.
След почивката „шпорите” натиснаха и изравниха с гол на привлечения през зимния трансферен прозорец от ПСЖ бразилец Лукас Моура (59), възползвал се от асистенция на французина Муса Сисоко.
Драмата бе пълна в края  на срещата, когато първо гостите направиха пълен обрат чрез Хари Кейн (88-дузпа), а след това в добавеното време влезлият като резерва Стив Дейвис (90+3) изравни за крайното 2:2 и осигури преиграване на Рочдейл.
Победителят от този мач ще срещне на 1/4-финалите Шефилд Уензди или Суонзи, които завършиха 0:0 също ще преиграват на терена на „лебедите”.