Тотнъм победи Арсенал с 1:0

Хари Кейн герой за Тотнъм в дербито с Арсенал

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Тотнъм победи Арсенал с 1:0 в 195-ото дерби на Северен Лондон, което се игра на "Уембли". В герой за "шпорите" се превърна Хари Кейн, който се разписа в 49-ата минута след асистенция на Бен Дейвис.
Двубоят започна на високи обороти още в самото начало, като атаките не спираха и в двете посоки.
В 12-ата минута Уилшър изведе новото попълнение Пиер-Емерик Обамеянг зад защитата на домакините, но страничният съдия вдигна флагчето за засада, която бе много дискусионна.
Колкото повече време изминаваше от двубоя, толкова по-добре започна да играе Тотнъм и в 27-ата минута Кейн не успя да реализира хубаво центриране на Ериксен. В 40-ата минута хубав удар на Белерин мина малко над напречната греда.
Така първото полувреме завърши при резултат 0:0.
Второто част започна вихрено за домакините, които откриха резултата в 49-ата минута, когато Кейн засече прекрасно центриране на Бен Дейвис, за да вкара 23-ото си попадение от началото на сезона във Висшата лига.
В 54-ата минута отново Кейн бе близо до попадение, но Чех успя да спаси, а при добавката Деле Али не съумя да се разпише.
В 68-ата минута Арсенал бе много близо до изравняване, след като страхотен удар на Джак Уилшър бе отразен от Уго Лорис.В последните минути "артилеристите" опитаха да изравнят, но отново по-добрите положения бяха за Тотнъм и те заслужено стигнаха до крайния успех.След този резултат Тотнъм се изкачва до 3-ото място с 52 точки, а Арсенал все повече изостава в битката за четворката, като се намира на шесто място с 45 пункта.