Тотнъм победи Борусия Дортмунд с 3:1

Груби съдийски тесли заклаха Борусия в Лондон, "шпорите" тръгнаха с победа 3:1

7 годиниФутбол 1 Телевизия Евроком

Тотнъм победи Борусия Дортмунд с 3:1 след сериозна съдийска помощ в сблъсък от група "H" на Шампионската лига, игран на стадион "Уембли".Двата отбора изиграха вихрено първо полувреме, в което "шпорите" повеждаха на два пъти с голове-близнаци на Хюн Мин Сон и Хари Кейн, при които защитата и вратарят на германците действаха безобразно слабо.Между двете попадение на англичаните в своя дебютен мач за Борусия в Шампионската лига се разписа украинецът Андрий Ярмоленко. Той реализира с майсторски фалц извън наказателното поле с левия крак. Точно преди почивката пък гол на Пулишич беше отменен заради засада на Обамеянг, който не игра с топката.Малко след почивката кристално попадение на Обамеянг беше отменено от неадекватния главен съдия Джанлука Роки и пет минути след това Кейн заби втория си гол в мача. До края Борусия вече не притежаваше същия боен дух и не успя да стигне до чиста голова ситуация. В добавеното време пък Ян Вертонген беше изгонен заради удар в лицето на Марио Гьотце.Тотнъм и Реал Мадрид започнаха с по три точки, докато Борусия Дортмунд и АПОЕЛ ще чакат до следващия кръг, за да натрупат точков актив.