Тотнъм разби Евертън с 4:0

Хари Кейн пренаписа историята на Тотнъм при убедителна победа над Евертън

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Тотнъм разби у дома Евертън с 4:0 в среща от 23-ия кръг на английската Висша лига, а Хари Кейн стана най-резултатният футболист в историята на „шпорите”.
Домакините доминираха през целия мач, повеждайки с гол на корееца Хьон-Мин Сон (26) след асистенция на Серж Орие. Това бе единственото попадение за първата част.
Веднага след почивката Хари Кейн (47, 59) удвои преднината на „шпорите”, а след това я направи и класическа след асистенции на Сон и Дайър. Така английският национал стана най-резултатният футболист в историята на Тотнъм с 98 гола във Висшата лига, задминавайки легендата на тима Теди Шерингам, който има 97 попадения. Хари Кейн е и едва третият футболист в историята на Висшата лига, който реализира поне по 20 гола в четири поредни сезона. Преди него това са правили Тиери Анри (5 поредни сезона) и Алан Шиърър (4 кампании).
Последния гол в мача за „шпорите” вкара датският национал Кристиан Ериксен (81) след асистенция на Деле Али. „Карамелите” нямаха сили дори за почетен гол.
След 13-ата си победа за сезона Тотнъм излезе на пета позиция с 44 точки, колкото има и четвъртият Ливърпул, който е с мач по-малко и има повече реализирани голове. Евертън регистрира десета загуба и е девети с 27 точки.