Тотнъм се класира за ШЛ

Нюкасъл е десети с 41 точки

Тотнъм надви у дома Нюкасъл с 1:0 в отложен мач от 31-ия кръг на английската Висша лига и след равенството 1:1 на Челси срещу Хъдърсфийлд си осигури участие в Шампионската лига за втори пореден сезон.
Победният гол за „шпорите” реализира Хари Кейн (50), който пропусна сам срещу вратаря пет минути преди почивката. Като цяло играчите на Маурисио Почетино доминираха, а “свраките” удариха греда през първото полувреме след удар от фаул на Джонджо Шелви.
След успеха си Тотнъм е трети със 74 точки и сигурен участник в Шампионската лига, след като има аванс от 4 точки пред петия Челси кръг преди края на сезона. Нюкасъл е десети с 41 точки