Тотнъм се развихри и продължава напред за ФА Къп

„Шпорите“ попиляха като гости тим от четвърта дивизия

5 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Тотнъм спечели убедително със 7:0 при визитата си на четвъртодивизионния Транмиър и първи преодоля третия кръг на турнира за Купата на Англия – ФА Къп.
Домакините от Лига 2 успяха да задържат нулевото равенство почти до края на първата част, но малко преди нея Серж Орие (40) изведе „шпорите“ напред в резултата.
Скоро след почивката Фернандо Йоренте (48) и Серж Орие (55) се разписаха след асистенции на Хьон Мин Сон (57), който направи резултат 0:4 след пас на Оливер Скип.
Последваха нови две попадение на Йоренте (71, 72) за по-малко от 120 секунди след пасове на Скип и Лукас Моура. Така испанецът оформи своя хеттрик, а след него дойде ред и на Хари Кейн (82) да вкара дежурното си попадение след подаване на Деле Али.
Останалите срещи от 1/32-финалите в надпреварата са в следващите три дни.