Юсейн Болт приключи кариерата си заради травма

Юсейн Болт получи травма и не успя да финишира във финала на щафетата 4х100 м на Световното първенство по лека атлетика в Лондон

7 годиниДруги 3 Телевизия Евроком

Юсейн Болт получи травма и не успя да финишира във финала на щафетата 4х100 м на Световното първенство по лека атлетика в Лондон. Болт получи палката трети, но контузи лявото си бедро и падна.

Това бе последното бягане в кариерата на легендарния спринтьор от Ямайка.

Победата в дисциплината завоюва четворката на домакините от Великобритания, за огромна радост на 60 000 зрители по трибуните. Британците изпревариха големия фаворит САЩ само с 0,05 секунди. Бронзът стана притежание на Япония.

Болт е осемкратен олимпийски шампион, а победите му на световни шампионати са 11. В актива си има също две сребърни отличия и бронз от Мондиали. Светкавицата от Ямайка е единственият спортист в историята, който има победи на 100 и 200 м. на три поредни Олимпиади - в Пекин, Лондон и Рио де Жанейро. Действащите световни рекорди в бягането на 100 и 200 метра също са негови - съответно 9,58 секунди и 19,19.