Турция победи Финландия с 2:0

Тосун наказа Финландия с два бързи гола

7 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Турция се наложи над Финландия с 2:0 в световна квалификация от група I. В официалната ложа на стадиона в Анталия седна и президентът на южната ни съседка Реджеп Ердоган, който аплодира успеха на своите.В герой на вечерта се превърна Дженк Тосун, който заби и двата гола още до 13-ата минута. Той първо засече центриране от лявото крило на Шахан в 9-ата минута и отблизо откри резултата - 1:0. Само 4 минути по-късно отново Тосун попадна в прегръдките на своите съотборници. Инан центрира от корнер и таранът надскочи всички в наказателното поле и засече топката с глава в мрежата за 2:0.След този успех турците се изкачиха на трето място във временното класиране с 8 точки. Толкова има и вторият Украйна, който обаче гостува по-късно тази вечер на лидера Хърватия (10). Финландия е пети в групата само с 1 точка.