Удинезе изненада Рома

Давиде Никола дебютира с победа

Новият треньор на Удинезе Давиде Никола едва ли си е мечтал за по-хубав дебют, след като в първия мач след назначението му победи Рома с 1:0. След този успех в 13-ия кръг на калчото играчите от Фриули събраха 12 точки и се измъкнаха от зоната на изпадащите. Рома остана на 6-о място с 19 точки, а при успех щеше да се изкачи на мястото на съгражданите си от Лацио, които са 4-и.Бившият треньор на Кротоне -Никола, зае мястото на Хулио Веласкес, под чието ръководство Удинезе имаше едва една точка в последните си седем мача. Новият наставник влезе в седмицата за мача с четирима важни титуляри с контузии, в това число и полският нападател Лукаш Теодорчик, но Инасио Пусето се справи със задачите си в предни позиции и асистира за единствения гол.Голът падна в 54-ата минута и беше реализиран от аржентинският атакуващ халф Родриго де Паул. Бразилският ляв бек Самир хвърли тъч към Пусето, който триково продължи топката към навлизащия на скорост Де Паул. Аржентинецът напредна сам мощно, преодоля трима играчи на гостите и вкара през вратаря Миранте.Преди почивката Пусето можеше да вкара с глава, но не намери пролука. Александър Коларов от фаул и Патрик шик пък пропуснаха възможности за Рома. В началото на второто полувреме Пусето искаше дузпа, която съдията не оцени като такава. Стивън Н'Зонзи почти беше изравнил след удар с глава, но топката не влезе от 6 метра.Удинезе можеше да стигне до 2:0, но второто попадение на Де Паул, пак след пас на Пусито. След разглеждане на ситуацията с видео-арбитър обаче се видя, че Пусито е бил в засада. Буквално в последните секунди Един Джеко изпусна златен шанс за Рома, след като засече центриране на Ел Шаарауи. Топката вече влизаше във вратата на Хуан Мусо, но рикошира в Трост-Еконг и мина до гредата.