УЕФА избра стадиона за финала на Шампионска лига 2020

Финалът в Лига Европа в Полша

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

УЕФА определи градовете и стадионите, които ще домакинстват на финалите в Шампионска лига и Лига Европа през сезон 2019/2020.
"Ататюрк" в Истанбул ще приеме битката за титлата в най-комерсиалния футболен турнир, а на "Арена Гданск" в Полша ще стане ясен победителят в Лига Европа. През 2005 година Истанбул беше домакин на легендарния финал Ливърпул - Милан (3:3), спечелен от британците с изпълнение на дузпи, макар да губеха с 0:3 на полувремето.
"Арена Гданск" пък посрещна мачовете от група С Испания - Италия (1:1), Испания - Ейре (4:0) и Хърватска - Испания (0:1), както и четвъртфиналната победа на Германия с 4:2 над Гърция на Евро 2012.