Уест Хям изхвърли Тотнъм и е на 1/4-финал

„Чуковете” се класираха за 1/4-финалите на Купата на Лигата след 3:2

Тотнъм изтърва два гола аванс и загуби от Уест Хям с 2:3 в лондонския сблъсък от 1/8-финалите на турнира за Купата на Лигата в Англия.
„Шпорите” поведоха в самото начало с гол на Муса Сисоко (6) след пас на Хьон-Мин Сон, а след попадението на Деле Али (37) преди края на първата част си помислиха, че са си свършили работата. И за този гол асистенцията бе на корееца Сон.
След почивката ганаецът Андре Аю (55, 60) вкара два гола за „чуковете” в рамките на пет минути и изравни резултата. За второто от попаденията му асистира аржентинецът Мануел Лансини. Обратът стана пълен с гола на италианеца Анжело Огбона (70) и нова асистенция на Лансини.
До края на мача играчите на Маурисио Почетино опитаха всичко по силите си да стигнат до изравняване и продължения, но не успяха да вкарат нов гол във вратата на испанския страж Адриан.