Уест Хям победи Хъдърсфийлд с 2:0

„Чуковете” сразиха Хъдърсфийлд с 2:0 и сложи край на серията му от три кръга без загуба

7 годиниФутбол 6 Телевизия Евроком

Уест Хям победи у дома новака Хъдърсфийлд с 2:0 в последна среща от четвъртия кръг на английската Висша лига и спечели първите си точки за новия сезон.
През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол, въпреки че домакините имаха превъзходство, но не и късмет пред противниковата врата.
След почивката в 72-ата минута Педро Обианг отправи удар от далечна дистанция, топката рикошира в тялото на бранител и описа комична траектория, след което влезе във вратата за 1:0. Пет минути по-късно асистиралият за първото попадение Андре Аю сам се разписа и окончателно уби интригата в срещата. До края на мача гостите не намериха сили да върнат дори един гол.