Уест Хям победи Саутхемптън с 2:1

Уест Хям спечели при визитата си на Саутхемптън

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Саутхемптън допусна обрат у дома и загуби от Уест Хям с 1:2 в последния мач от 19-ия кръг на английската Висша лига.
През първата част нито един от отборите не успя да реализира някое от положенията си, а трите гола паднаха след почивката в рамките на само 9 минути.
„Светците“ поведоха с гол на Нейтън Редмънд (50), но радостта им бе твърде кратка, тъй като бразилецът Фелипе Андерсон (53, 59) вкара два гола за 6 минути и направи пълен обрат. Бившият халф на Лацио реализира второто си попадение след асистенция на Михаил Антонио.
Саутхемптън имаше много добра възможност да изравни в 74-ата минута, но полският страж на „чуковете“ Лукаш Фабиански отрази с вещина удар на габонеца Марио Лемина. До края на мача гостите запазиха минималния аванс и си тръгнаха с трите точки от „Сейнт Мери“. В добавеното време Фелипе Андерсон имаше шанс да оформи своя хеттрик, но вратарят Маккарти спаси.
Така Уест Хям се реваншира за поражението от Уотфорд (0:2) в миналия кръг и записа осми успех за сезона, а след него тимът от Лондон се изкачи до девета позиция с 27 точки. Саутхемптън регистрира десета загуба в шампионата и остава 16-и с 15 точки.