Уотфорд надви Тотнъм с 2:1

"Стършелите" обърнаха "шпорите" с 2:1

6 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Уотфорд буквално шокира амбициозния отбор на Тотнъм, като го обърна на своя стадион от 0:1 до 2:1. Това бе четвърта победа за "стършелите" от четири срещи, което накара футболните фенове да се замислят повтаря ли се приказката "Лестър" от сезон 2015/16, когато "лисиците" шокираха всички, ставайки шампион на Англия.Срещата започна много равностойно и през първата част по-сериозни положения нямаше, като изключение направи удар на Деле Али в 12-ата минута, който мина много близо до гредата на Уотфорд.
Втората част започна много добре на "шпорите", които направиха ранен натиск, който се материализира в гол в 53-ата минута. Той бе дело на Абдулай Дукуре, който си заби автогол.
Отговорът на домакините не закъсня, като Трой Дийни се възползва от страхотно центриране на Холебас от свободен удар в 69-ата минута, вкарвайки за 1:1.
Само 8 минути по-късно крахът за Тотнъм бе пълен, след като Холебас направи нова асистенция, като този път тя бе за Крейг Каткарт, който прониза с глава Мишел Ворм - 2:1.
До края Тотнъм натисна, но така и не стигна до по-сериозно положение и загуби.
Така Уотфорд събира 12 точки от 4 срещи, като се изравнява на върха с Челси и Ливърпул, а Тотнъм остава пети с 9 пункта.