Уулвърпямптън победи Тотнъм с 3:1

Три гола за 15 минути препънаха "шпорите" срещу Уулвърхямптън

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Вторият в класирането на английската Висша лига Тотнъм стъпи накриво в последния си мач за годината и може да изпусне позицията след домакинска загуба с 1:3 от  Уулвърпямптън в двубой от 20-ия кръг.
"Шпорите" поведоха в 22-ата минута на "Уембли" с гол на Хари Кейн, а малко по-късно и Хюн Мин Сон пропусна да удвои.
Уулвърхямптън обаче не се предаде и в Уили Боули изравни резултата с глава в 72-ата минута. В следващия четвърт час Тотнъм тръгна напред, но се оголи отзад, което позволи на "вълците" да се възползват два пъти. Раул Хименес даде аванс на гостите в 84-ата минута, а три по-късно и Хелдер Коста прониза Юго Лорис.
Тотнъм записа пета загуба за сезона и може да отстъпи втората позиция при поне равенство за Манчестър Сити утре като гост на Саутхямптън (16:15 часа). От загубата на "шпорите" може да се възползва и лидерът Ливърпул, който може да дръпне с 9 точки на върха, ако победи Арсенал по-късно тази вечер.