Валенсия надви Атлетик с 3:2

„Прилепите” са на точка зад втория Севиля след домакински успех

Валенсия победи гостуващия Атлетик (Билбао) с 3:2 в среща от седмия кръг на испанската Примера дивисион и се доближи само на точка от втория във временното класиране Севиля.
Симоне Дзадза (27) откри резултата в полза на домакините след пас на Хосе Гая, а Дани Парехо (34-дузпа) удвои аванса им.
След почивката Ариц Адурис (59) върна един гол за „лъвовете” след пас на Микел Весга, но Родриго (66) възстанови преднината на „прилепите” след асистенция на Мартин Монтоя. Раул Гарсия (76) оформи крайния резултат с втория гол за баските, дошъл след извеждащо подаване на Сусаета.
Така Валенсия записа четвърта победа за сезона и все още няма загуба, като с 15 точки заема трета позиция. Атлетик е едва на 13-а позиция с 8 точки след петия си мач без победа във всички турнири.