Валенсия надви Еспаньол  с 2:0

Валенсия преследва Барса с осма поредна победа

Валенсия спечели с 2:0 при визитата си на Еспаньол в среща от 12-ия кръг на испанската Примера дивисион и записа осма поредна победа, продължавайки да преследва лидера Барселона. В следващия кръг „прилепите” приемат каталунците на „Местая”, а разликата между двата тима е 4 точки.
Еспаньол играха силно през първата част и удари две греди. В 36-ата Жерард Морено разтресе напречната греда, а шест минути по-късно и Серхи Дардер нацели гредата.
След почивката каталунският тим продължи да натиска, но противно на логиката гостите поведоха чрез Жофри Кондогбия (67), който вкара зрелищен гол от далечна дистанция. Три минути след това Родриго Морено можеше да удвои, но нацели гредата. Санти Мина (83) все пак вкара второ попадение за „прилепите”, след като пресече пас на Виктор Санчес с гърди към вратаря Пау Лопес.
След успеха си Валенсия събра 30 точки на втората позиция, изоставайки на 4 от лидера Барселона. „Прилепите” имат аванс от 6 точки пред мадридските Реал и Атлетико и 8 пред Севиля. Еспаньол е на 13-а позиция с 13 точки.