Валенсия надви Севиля с 2:0

"Прилепите" триумфираха с два гола на Родриго

Валенсия победи като гост Севиля с 2:0 в мач от 28-ия кръг на испанската Примера дивисион и се утвърди на четвъртата позиция във временното класиране.
В 25-ата минута Родриго изведе „прилепите” напред, възползвайки се от асистенция  на Жофри Кондогрбия. Андалусци се опитаха да изравнят до края на първата част, но нямаха късмет да реализират някое от положенията си.
През втората част в 68-ата минута Родриго и Кондогбия повториха упражнението от преди почивката и удвоиха аванса на гостите, които до края на мача успяха да запазят преднината си и да спечелят трите точки.
Така Валенсия събра 56 точки и отново се доближи на една от третия Реал (Мадрид). Севиля е на пета позиция с 45 точки.