Валенсия победи Алавес с 2:1

"Прилепите" изиграха слабо първо полувреме, като само късметът ги спаси от това да инкасират попадение

Валенсия направи пълен обрат срещу Алавес и си осигури аванс от 2:1 след първия мач от 1/4-финалите в турнира за Купата на Краля. "Прилепите" изиграха слабо първо полувреме, като само късметът ги спаси от това да инкасират попадение.Домакините заиграха по-добре след почивката, но въпреки това Алавес откри резултата в 66-ата минута, когато Рубен Сорбинос с бомбен шут от над 25 метра бе точен за 0:1. Малко преди това Родриго бе близо до гол, но ударът ми облиза гредата.Все пак Валенсия стигна до гол в 73-ата минута, когато Гонсало Гедеш отправи коварен диагонален удар, който изненада вратаря, който не се намеси добре - 1:1. В 77-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Адриан Диегес спъна грубо Гедеш и получи втори жълт и съответно - червен картон.Пет минути по-късно Валенсия стигна до обрат. Родриго получи топката в пеналта и стреля отблизо, като топката се удари в дясната греда и успя да влети в мрежата.