Валенсия победи Леванте с 3:1

"Прилепите" надвиха Леванте с 3:1 и се върнаха на третата позиция

Валенсия победи градския съперник Леванте с 3:1 в среща от 23-ия кръг на Испанската Примера дивисион и спря серия от четири поражения във всички турнири, връщайки се на третото място във временното класиране.
„Прилепите” поведоха на своя „Местая” с гол на Санти Мина след асистенция на Дани Парехо, но радостта им бе твърде кратка. Серхио Постиго (18) бързо изравни, след като бе изведен чудесно от Кампаня. До края на първата част нямаше други попадения.
След почивката домакините имаха инициативата и отново взеха превес в резултата с попадение на аржентинския нападател Лусиано Виено (65), разписал се след пас на Санти Мина. Гостите се опитаха да изравнят, но не успяха да реализират нито едно от положенията си до последния съдийски сигнал. В самия край Дани Парехо (89-дузпа) оформи крайния резултат.
В крайна сметка Валенсия записа 13-а победа за сезона и се върна на третата позиция с 43 точки, имайки аванс от една пред Реал (Мадрид), който е с мач по-малко. Леванте допусна девета загуба и е точно над зоната на изпадащите, заемайки 17-а позиция с 20 точки.