Валенсия победи Реал Сосиедад с 3:2

Валенсия взе трите точки и от "Аноета"

Валенсия продължава със силното си представяне от началото на сезона в Примера дивисион. В мач от шестия кръг "прилепите" надиграха с 3:2 Реал Сосиедад при гостуването си на стадион "Аноета". Гостите на два пъти повеждаха с голове на Родриго Морено (в 25-ата минута) и Начо Видал (55), но и двата пъти баските съумяваха да изравнят чрез Ариц Елустондо (33) и Микел Оярсабал (59).
В крайна сметка обаче "прилепите" вкараха и трети гол чрез Симоне Дзадза в 85-ата и така италианецът се превърна в герой за гостите, които след успеха изпревари Реал (Мадрид) в класирането. Валенсия вече е четвърти с 12 точки, изоствайки с 4 от лидера Барселона. Втори с 14 точки е Атлетико (Мадрид), третият Севиля има 13, а Реал (Мадрид) е пети с 11. Реал Сосиедад заема осмото място с 9 точки в актива.