Валенсия разби Малага с 5:0

„Прилепите“ размазаха андалусци с 5:0 на „Местая“

Валенсия разби у дома изпадналия в криза Малага с 5:0 в първа среща от междинния пети кръг в испанската Примера дивисион.
Санти Мина (17) вкара единствения гол през първата част след подаване на Карлос Солер, а след почивката Симоне Дзадза (55, 60, 63) се развихри с хеттрик за „прилепите“, като асистенциите за първите му два гола бяха дело на Солер и Мартин Монтоя.
Родриго (86) пък оформи крайното 5:0 малко преди края на срещата след пас на Гонсало Гуедеш.
След втората си победа за сезона Валенсия е на трето място във временното класиране с 9 точки преди останалите срещи от кръга. Малага е на дъното след пет поредни загуби и нито една спечелена точка.