Вердер препъна Дортмунд и го остави трети

Тимът от Бремен завърши 1:1 с вестфалци на своя „Везерщадион”

Вердер направи 1:1 в домакинството си срещу Борусия (Дортмунд) от 32-ия кръг на германската Бундеслига и остави съперника зад Шалке 04 на третата позиция.
Звездата на вестфалци Марко Ройс се разписа в 19-ата минута и ги изведе напред в резултата, а до края на мача удари и една греда, като същото сториха още неговите съотборници Джейдън Санчо и Мануел Аканджи. Тимът от Бремен обаче успя да изравни още преди почивката, след като в последната 45-а минута на първата част Томас Дилейни бе точен за 1:1.
През второто полувреме нито един от двата тима не успя да реализира някое от създадените положения и логично се стигна до подялбата на точките. Вратарят Иржи Павленка блесна с няколко страхотни спасявания и запази точката за домакините.
Така Вердер продължи серията си на четири кръга без успех (2 равенства и 2 загуби), но пък е без поражение вече десет домакинства – 6 успеха и 4 ремита, заемайки 12-а позиция с 38 точки, които му осигуряват оставането в елита. Борусия (Дортмунд) е трети с 55 точки, на 2 зад Шалке 04, но и на три пред четвъртия Хофенхайм и на четири пред петия Байер (Леверкузен), който още има амбиции за участие в Шампионската лига.