Верея надви Локомотив (Плводив) с 1:0

Старозагорци пречупиха "смърфовете" след вратарска грешка

7 годиниФутбол 5 Телевизия Евроком

Верея победи с 1:0 Локомотив (Плводив) в мач от шестия кръг на Първа лига. Единственото попадение падна в средата на втората част, когато се разписа резервата Валери Домовчийски. Срещата не бе изпълнена с много положения и домакините трябва да са повече от доволни от трите точки, които дойдоха на практика от единственото им чисто положение.През първата част гостите бяха по-активният тим и можеха да открият резултата в 34-ата минута, когато удар с глава на Пламен Николов бе спасен на голлинията от Георги Аргилашки. След почивката домакините изравниха играта и така в 67-ата минута се възползваха от единственото си чисто положение. Тогава Здравко Илиев стреля от дистанция. Ударът затрудни Илко Пиргов и той не можа да парира добре топката, която попадна на крака на Домовчийски, който без да се бави я прати в мрежата. До края на мача темпото спадна и "смърфовете" не успяха да намерят правилния път към изравняването.По този начин Верея записа трета победа от началото на шампионата и вече има актив от десет точки в класирането, което му отрежда пета позиция. Локо (Пловдив) пък регистрира втора загуба и е с едно място по-надолу с осем.