Верея победи Ботев Пловдив с 1:0

"Канарчетата" с много пропуски през второто полувреме

7 годиниФутбол 4 Телевизия Евроком

Верея постигна историческа първа победа като гост в българския елит след 1:0 над Ботев (Пд) във втория кръг на плейофите във втората осмица.Педро Еуженио донесе първия успех на Верея навън в Първа лига с гол в 16-ата минута.Георги Андонов удари греда на 3-4 метра от вратата сам срещу вратаря, а Ботев се събуди чак след 60-ата минута, но големи пропуски направиха Виана, Неделев, Косоко и Генев.Това беше първи епизод от общо 4-те сблъсъка между Ботев и Верея, които освен в плейофите за първенство, ще играят един срещу друг и в полуфиналите за Купата на България.Ботев остана лидер в група А на втората осмица с 38 точки, но победата е много важна за Верея, който вече има 33 и измести Славия (31) от втората позиция, която дава шанс в баражите за Лига Европа, докато третото място води към битката за оцеляване. Монтана е отчайващо назад с 12 точки и е ясно, че ще играе в баражите за оцеляване.